ثبت سفارش در واتس آپ
ارتباط تلفنی با پشتیبانی

طراحی کاتالوگ (design catalog) در شیراز

طراحی کاتالوگ (design catalog)  در شیراز
طراحی کاتالوگ فرآیند ایجاد کاتالوگ برای یک شرکت یا سازمان است. طراحی کاتالوگ با هدف‌های متفاوتی از جمله ایجاد آگاهی از برند و فروش محصولات انجام می‌شود. کاتالوگ، کارنما، کالانما (Catalog) یکی از راه‌های مناسب برای نمایش محصولات و خدمات در قالب جذاب بصری است.

سفارش طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ یکی از کارهای مهمی است که باید برای  طراحی و ساخت ست اداری  خود و تبلیغات موثر به آن بپردازید. کاتالوگ‌ها را می‌توانید به هنگام ارائه و فروش محصولات و یا رویدادهای معرفی و تبلیغاتی به مخاطبان خود ارائه دهید. اگر طراحی کاتالوگ جذاب و چشم‌نواز باشد کاربران به طور قطع زمانی را صرف مشاهده و مطالعه مطالب آن خواهند کرد. بدین ترتیب می‌توانید به روشی موثر خدمات و محصولات خود را معرفی کرده و نظر مخاطبان را به فعالیت‌های خود جلب کنید.

البته بهتر است به خاطر داشته باشید که طراحی کاتالوگ نیازمند دانش، تجربه، و تخصص در زمینه طراحی گرافیکی و طراحی تبلیغات است. به طور قطع کسانی که تنها تجربه کار با نرم‌افزارهای گرافیکی طراحی کاتالوگ را دارند نمی‌توانند کاتالوگی تاثیرگذار و مناسب طراحی کنند. از این رو برای سفارش طراحی کاتالوگ بهتر است به شرکت‌های طراحی معتبر و قابل اطمینان مراجعه کنید. در شرکت‌ها و آژانس‌های طراحی سفارش شما زیر نظر تعداد بیش‌تری از طراحان آماده می‌شود و به همین دلیل از کیفیت بالاتری هم برخوردار خواهد بود. برای سفارش طراحی کاتالوگ حرفه‌ای یا سفارش طراحی پوستر می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در پایون دیزاین تماس حاصل کنید.

طراحی کاتالوگ با رنگ‌های جذاب

رنگ‌ها یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین عناصر بصری در زمان دیزاین کاتالوگ است از اهمیت رنگ در کاتالوگ نباید غافل شد. استفاده از یک رنگ نامناسب در زمانی طراحی کاتالوگ می‌تواند هزینه‌های شما را به باد بدهد، همچنین استفاده از یک رنگ مناسب بر اساس اصول روانشناسی رنگ‌ها می‌تواند به خوبی کاتالوگ شما را با دیگر کاتالوگ‌ها متمایز کند. استفاده از رنگ‌های گرم برای کاتالوگ‌هایی که مواد غذایی را تبلیغ می‌کنند می‌تواند خاص و جذاب باشد. استفاده از رنگ‌های سفید، آبی ملایم و همچنین سبز ملایم عموما برای تبلیغ محصولات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی کاتالوگ با فونت خوانا

فونت خوانا و مناسب می‌تواند درصد خوانده شدن کاتالوگ را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهد. وجود رابطه بین فونت و نوع طراحی می‌تواند هارمونی جذابی را در کاتالوگ ایجاد کند و همین موضوع باعث افزایش مخاطبان و مشتریان می‌شود.

طراحی کاتالوگ حرفه‌ای با عکس‌های باکیفیت

یکی از اصلی‌ترین مواردی که می‌تواند در کیفیت یک کاتالوگ تاثیرگذار باشد، عکس‌های کاتالوگ است. استفاده از عکس‌هایی که ادیت مناسبی داشته باشند، نورپردازی حرفه‌ای شده باشند و مواردی از این دست به خوبی می‌تواند کیفیت کاتالوگ شما را به میزان قابل توجه‌ای افزایش دهد. استفاده از عکس‌های تکی به جای عکس‌های گروهی یکی از تکنیک‌هایی است که در طراحان حرفه‌ای کاتالوگ به آن توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.

طراحی کاتالوگ در سایز مناسب

مطمئن شوید که کاتالوگ شما به اندازه کافی بزرگ است که تمام محصولات شما را نمایش دهد و در حین طراحی کاتالوگ، توجه را به مهم ترین محصولات یا خدمات شما جلب کند. تعداد صفحات، ساختار و  انواع قطع کاتالوگ  را در نظر بگیرید.

تفاوت رنگ مانیتور و چاپ در طراحی کاتالوگ

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان طراحی و حتی در زمان چاپ به آن توجه داشته باشید، وجود تفاوت در رنگ مانیتور با رنگ هنگام چاپ است. طراح حرفه‌ای کاتالوگ به خوبی می‌داند که رنگ در مانیتور با رنگ در چاپ متفاوت است به همین دلیل کدهای رنگ را در هنگام چاپ به  چاپ خانه گرافیک  ارائه می‌دهد.

عدم توجه به همین مورد کوچک می‌تواند کاتالوگ شما را نامناسب جلوه دهد. البته  نوع جنس مقوا در طراحی کاتالوگ  نیز بر کیفیت نهایی طراحی کاتالوگ تاثیرگذار است. استودیو خلاق پایون دیزاین متخصص طراحی و چاپ انواع کاتالوگ در خدمت شماست.

خدمات طراحی کاتالوگ

یکی از خدماتی که در سایت پایون دیزاین  ارائه می‌شود، طراحی کاتالوگ الکترونیکی است. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و افزایش خریدهای اینترنتی، ساخت این قبیل کاتالوگ‌ها می‌تواند تعداد مشتریان شما را در فضای مجازی افزایش دهد. می‌توانید نمونه طراحی  کاتالوگ معرفی محصول  را در سایت مشاهده کرده و بهترین آن را انتخاب کنید. به جز خدمات طراحی کاتالوگ که در این مجموعه انجام می‌شود، می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • به کار بردن جذاب‌ترین  قالب های طراحی کاتالوگ  به منظور ترغیب مشتریان
 • معرفی محصول یا خدمات شما به صورت کاملا حرفه‌ای
 • تهیه خروجی از طرح مورد نظر مطابق با استانداردهای چاپ
 • آموزش  >نرم افزار طراحی کاتالوگ  توسط اساتید برجسته
 • دیزاین  لیبل ، طراحی سربرگ،  طراحی و ایجاد هویت بصری  و سایر امور گرافیکی

بهترین طراحی کاتالوگ

کارشناسان مجرب پایون دیزاین ضمن رعایت اصول طراحی کاتالوگ، خلاقانه‌ترین ایده‌ها را به صورت هماهنگ شده با هویت تجاری بیزینس شما به کار می‌برند. همچنین این امکان برای‌تان فراهم است که فایل طراحی شده نهایی را با فرمت دلخواه خود برای استفاده در ایمیل مارکتینگ، سایت فروشگاهی و غیره دریافت کنید. گرافیست‌های این مجموعه تلاش می‌کنند که بهترین طراحی کاتالوگ را در اختیار مشتریان بگذارند. لذا المان‌هایی همچون نمایش تصاویر کالاها یا خدمات و توضیحات مربوط به آن‌ها، شعار تبلیغاتی شرکت، گواهینامه‌های اخذ شده و اطلاعات تماس را در قالبی یکپارچه و شکیل به مشتریان ارائه می‌دهند. بنابراین می‌توانید تاثیر کاتالوگ در بازاریابی را لمس کرده و همواره از رقبای خود جلوتر باشید. کاتالوگ‌ها در چند نوع طراحی و پیاده سازی می‌شوند،  طراحی کاتالوگ محصول ، طراحی کاتالوگ صنعتی و… .

طراحی کاتالوگ حرفه ‌ای

از جمله خصوصیت کاتالوگ حرفه‌ای این است که در آن به المان‌هایی همچون رنگ و فونت توجه خاصی می‌شود. رنگ در طراحی کاتالوگ باید طوری انتخاب گردد که توجه مشتری را نسبت به بیزینس جلب کند. گرافیست‌های آگاه و باتجربه سایت پایون دیزاین به اصول روانشناسی رنگ‌ها کاملاً مسلط بوده و علاوه بر القای رنگ سازمانی شرکت، ترکیب رنگ‌ها را به نوعی به کار می‌برند که به دیده شدن بهتر محصولات و خدمات کمک شایانی نماید. یکی دیگر از مواردی که توسط گرافیست‌ها مدنظر قرار داده می‌شود، فونت در طراحی کاتالوگ است. کارشناسان به منظور طراحی کاتالوگ حرفه‌ای، طرح مورد نظر را برای خروجی چاپ به طور دقیق کالیبره کرده و حاشیه‌های مناسب را برای آن در نظر می‌گیرند. فاکتور دیگری که در جذابیت  طراحی کاتالوگ صنعتی  موثر است، تصاویر به کار رفته در آن است. در این راستا طراحان عکس‌های خلاقانه را به طور حرفه‌ای در فتوشاپ مورد استفاده قرار می‌دهند. بسیار اهمیت دارد که عکس در طراحی کاتالوگ متناسب با نوع تجارت باشد و با کالاها و خدمات ارائه شده همخوانی داشته باشد تا تاثیرگذاری آن را چندین برابر کند.

تیم طراحی کاتالوگ

در سایت پایون دیزاین مجرب‌ترین تیم طراحی کاتالوگ با بهره‌گیری از نرم افزارهای گرافیکی آماده ارائه خدمات به صاحبان مشاغل هستند. پرسنل حرفه‌ای این مجموعه در کنار طراحی کاتالوگ آنلاین و ارائه مشاوره‌های تخصصی در این رابطه، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای علاقه‌مندان نیز می‌کنند. کاتالوگ در واقع مانند یک دفترچه راهنما عمل کرده و کالاها یا خدمات یک شرکت را با تصاویر باکیفیت و جزئیات دقیق به مشتریان معرفی می‌کند. کارشناسان پایون دیزاین به خوبی می‌دانند که هرچه طراحی جلد کاتالوگ و صفحات داخلی آن حرفه‌ای‌تر باشد، موجب قوی‌تر شدن تبلیغات می‌گردد. از این‌رو بر آن هستند که با هنر خود مشتری را نسبت به خرید ترغیب نمایند. 

طراحی کاتالوگ چیست؟

طراحی  کاتالوگ چیست؟  ممکن است از خود پرسیده باشید که طراح کاتالوگ کیست؟ این افراد همان گرافیست‌ها هستند که به منظور معرفی یک برند، کاتالوگ‌ها را به شیوه‌ای استاندارد و شکیل طراحی می‌کنند. طراحی کاتالوگ امروزه یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی به شمار می‌رود. زیرا کاتالوگ‌ها دربردارنده اطلاعات مفیدی از محصولات یا خدمات شرکت‌ها هستند و با اهداف جذب مشتری بیشتر تهیه می‌شوند. در گذشته‌ای نه چندان دور این محصولات تبلیغاتی تنها به صورت فیزیکی در دسترس مخاطبان قرار می‌گرفتند. اما این روزها با رونق یافتن کسب و کارهای آنلاین طراحی کاتالوگ الکترونیکی نیز بسیار رواج پیدا کرده است. کارشناسان با تجربه پایون دیزاین تلاش می‌کنند که ناب‌ترین  ایده برای طراحی کاتالوگ  را در جهت اهداف تجاری صاحبان مشاغل به کار ببرند. این مزیت موجب می‌شود که شرکت‌ها بتوانند نتیجه مطلوبی را از تبلیغات بگیرند و فروش آن‌ها تا حد زیادی افزایش یابد.

طراحی کاتالوگ شیک

طراحی کاتالوگ شیک مراحل مختلفی را دربر می‌گیرد. طراحان حرفه‌ای پایون دیزاین در آغاز پروژه، قبل از هرکاری جلساتی را برگزار کرده و ایده‌های خود را مطابق با درخواست مشتری و نوع محصولات و خدمات او  ارائه می‌دهند. سپس از بین ایده‌های مختلف بهترین آن انتخاب می‌شود.  به دلیل این‌که گرافیست‌های این مرکز تجارب فراوانی دارند، ایده‌های ناب را با مرغوب‌ترین تصاویر عکاسی شده در نرم افزار تلفیق کرده و در نهایت یک طرح بی‌نظیر و صددرصد حرفه‌ای را خلق می‌کنند. طراحی کاتالوگ ارزان و شیک مزایای بسیاری را برای بیزینس شما به همراه خواهد داشت که مهم‌ترین آن‌ها به شرح ذیل است:

 • برخورداری از تبلیغات هدفمند
 • افزایش میزان فروش
 • مشهور شدن برند
 • مناسب بودن قیمت طراحی کاتالوگ در مقایسه با سایر ابزارهای بازاریابی

طراحی کاتالوگ ارزان

طراحی کاتالوگ با توجه به رقابت بسیاری که بین صاحبان کسب و کارهای مختلف وجود دارد، به یکی از تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغات تبدیل شده است. از آنجا که در سایت پایون دیزاین اصول حرفه‌ای و خلاقانه به منظور طراحی تخصصی کاتالوگ استفاده می‌شود، برخی فکر می‌کنند هزینه زیادی را برای طراحی این محصول باید پرداخت کنند. در صورتی‌که پایون دیزاین با طراحی کاتالوگ ارزان، بالاترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. از این‌رو مخاطبان می‌توانند پس از مطالعه متن کاتالوگ طراحی شده توسط تیم پایون دیزاین، در مدت زمان کوتاهی با کالاها یا خدمات شرکت ارتباط برقرار کرده و پیام اصلی بیزینس‌ها را دریافت کنند. طراحی، چاپ کاتالوگ و  طراحی کاتالوگ دیجیتال  که در این آژانس تبلیغاتی ارائه می‌شود، کاملاً محصول محور هستند و تمرکز اصلی آن‌ها بر روی فروش بیشتر قرار داده شده است؛ نه اطلاعات اضافی. 

آیا می‌توان سفارش طراحی کاتالوگ را زودتر از موعد تحویل گرفت؟

چنانچه عجله دارید، می‌توانید این نکته را به هنگام ثبت سفارش در فرم مربوطه درج کنید، تا تیم طراحی پایون دیزاین سفارش شما را به طور ویژه و ظرف ۱ الی ۲ روز کاری تحویل دهند.

فرآیند سفارش طراحی کاتالوگ تا دریافت آن چگونه انجام می‌گیرد؟

شما می توانید پس از ورود به سایت پایون دیزاین وارد صفحه سفارشات شده و فرم مربوطه را به دقت پر کنید. سپس  هزینه طراحی کاتالوگ  را پرداخت کنید، تا پس از گذشت چند روز طرح پیشنهادی گرافیست برای شما ارسال گردد. پس از اعلام نظر از سوی شما، در صورت نیاز به تغییر، کارشناسان این تغییرات را اعمال کرده و در نهایت فایل نهایی، با خروجی کیفیت بالا، برای‌تان فرستاده می‌شود. همچنین می‌توانید  قرارداد طراحی کاتالوگ  را از صفحه قبلی دانلود کنید.

مراحل طراحی کاتالوگ

پیاده سازی کاتالوگ از یک سری مراحل و قوانین پی روی می‌کند که عموما بین تمام طراحان گرافیک یکسان است، البته توجه داشته باشید وابسته به نوع طراحی و همچنین تجربه طراح کاتالوگ مراحل ساخت کاتالوگ می‌تواند متفاوت باشد.

ارسال بریف برای مشتری ساخت کاتالوگ

از آنجایی که هدف اصلی شرکت‌های معتبر خدمات طراحی گرافیک، رضایت‌ حداکثری مشتری از نتیجه طراحی است. قبل از شروع کار طراحی، برای مشتریان خود بریف ارسال می‌کنند تا کارفرما به طور شفاف و دقیق خواسته‌های خود را در آن توضیح دهد. معمولا مشتری در بریف باید موارد زیر را به طور دقیق شرح دهد:

 • اطلاعات اولیه شرکت مانند نام آن، سال تاسیس، خدمات یا محصولات شرکت و…
 • رده سنی و نیازهای جامعه هدف
 • اسامی رقبا و نقاط قوت و ضعف آن‌ها
 • ویژگی‌های یک کاتالوگ حرفه‌ای از نظر کارفرما
 • اهداف بلند مدت شرکت
 • سبک و نوع طراحی پیشنهادی
 • رنگ‌های مورد علاقه
 • معرفی ظاهر و رنگ لوگوی شرکت و سایر ابزارهای تبلیغاتی

مشخص شدن نوع طراحی

 معمولا کاتالوگ محصولات از نظر سایز، جنس و پوشش جلد، گرماژ کاتالوگ، جهت بازکردن و نوع صحافی به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. در همین راستا طراح پس از بررسی بریف و آشنایی با سلایق و علایق کارفرما، فرایند انتخاب نوع طراحی کاتالوگ را آغاز می‌کند. معمولا نوع طراحی کاتالوگ بر اساس خواست مشتری و صلاح‌دید طراح گرافیک انتخاب می‌شود‌.

دریافت اطلاعات کاتالوگ از سوی مشتری

به وسیله کاتالوگ خدمات کسب و کار خود را به اطلاع مخاطبین می‌رسانند. به همین منظور پس از مشخص شدن نوع طراحی، طراح از کارفرما می‌خواهد اطلاعاتی که مایل است در کاتالوگ درج کند یا تصویر محصولات را در اختیار شرکت قرار دهد. چون طراحی کاتالوگ باید بر اساس تصاویر محصولات یا نوع خدمات شرکت، انجام شود.

اجرای طراحی مورد پسند

پس از انجام مراحل قبلی، طراح گرافیک ابتدا ایده‌های اولیه خود را پیاده‌سازی می‌کند. سپس از بین آن‌ها بهترین ایده که به خواسته‌های کارفرما نزدیک است را انتخاب می‌کند. معمولا بعد از مشخص شدن طرح نهایی، طرح مورد پسند مشتری را تکمیل می‌کند و آن را برای مشتری ارسال می‌کند تا چنانچه انتقادی نسبت به طرح دارد، اعلام نماید.

طراح کاتالوگ کیست

طراح کاتالوگ کیست (who-is-the-catalog-designer)؟ وظیفه طراح کاتالوگ چیست؟ طراح کاتالوگ باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟ طراح کاتالوگ از چه ابزاری استفاده می‌کند؟ به عنوان یک طراح کاتالوگ، آیا از  تفاوت کاتالوگ و بروشور  چیزی می دانید؟

طراح کاتالوگ کسی است که با استفاده از هوش و خلاقیت خود و به‌کارگیری نرم‌افزارهای گرافیکی طراحی کاتالوگ پیاده سازی می‌کند. این طراحی‌ باید پیام و مفهوم طراح را به مخاطب برساند. گاهی طراح کاتالوگ برای پیاده‌سازی ایده خود از هنر دستش کمک گرفته و به‌صورت دستی به طراحی می‌پردازد.

 

طراح کاتالوگ کسی است که کار طراحی انجام می‌دهد. یک طراح با الهام از طبیعت و دنیای پیرامون خویش شروع به طراحی با موضوعی که از سوی کارفرما تعیین می‌شود، می‌کند. طراح باید در بکارگیری از اشکال، رنگ‌ها و ویژگی‌های وسایل و ابزار مناسب خلاقیت و ایده به خرج دهد.

طراح باید علاوه بر حرفه‌ای بودن و داشتن مهارت کافی برای کار با ابزارهای گرافیکی، از ذوق هنری نیز بهره ببرد. به شکل ساده‌تر عاشق کارش باشد. طراحی که باذوق و خلاقیت شروع به طراحی کند، خروجی دلچسب و زیبایی تحویل کارفرما می‌دهد. تمام این موارد به پیاده سازی کاتالوگ حرفه ای کمک می کند.

از دیگر توانایی‌های یک طراح مهارت کافی برای کار با نرم‌افزارهای طراحی نظیر فتوشاپ و ایلاستریتور است. طراح باید علاوه بر تسلط به نرم‌افزارها، نسبت به دنیای امروزه به‌روز باشد. ارگ نرم‌افزار یا ابزار جدیدی برای طراحی تولید شد، فوراً کار با آن را آموزش ببیند. رعایت این نکته باعث می‌شود روزبه‌روز در کار خود پیشرفت داشته باشد.

هرچه میزان سابقه و نمونه‌کارهای طراح بیشتر باشد، بازار کار بهتری می‌تواند داشته باشد. یکی از ابزار مهم یک طراح داشتن تعدادی نمونه طراحی کاتالوگ است. این نمونه‌ها میزان دقت و ظرافت در کار طراح را برای کارفرما مشخص می‌کنند. هرچه طراح در طراحی کاتالوگ زمان بیشتری بگذارد و با دقت و ظرافت طراحی کند، ارزش و اعتبار کار آن بالاتر می‌رود

مهارت های طراح کاتالوگ چیست؟

 • تسلط کامل به ابزارهای گرافیکی
 • استفاده از جدیدترین ورژن نرم‌افزارهای گرافیکی
 • آشنایی با اصول طراحی کاتالوگ
 • ایده پردازی مرتبط با موضوع کاتالوگ
 • استفاده صحیح از رنگ‌ها در طراحی کاتالوگ
 • استفاده از فونت مناسب در طراحی کاتالوگ
 • تصویرسازی  خلاقانه و باکیفیت
 • آشنایی و شناخت کامل انواع جنس های مختلف کاتالوگ
 • استفاده از تصاویر قابل‌فهم و بامعنی
 • استفاده از محتوای کوتاه و کاربرپسند
 • به کار بردن عکس های جذاب در کاتالوگ
 • اطلاع از انواع مختلف قطع کاتالوگ

همان‌طور که قبلاً گفتیم، یک طراح کاتالوگ معرفی محصول حرفه ای باید مهارت‌های لازم برای طراحی را داشته باشد. مهارت‌های طراح کاتالوگ حرفه ای از کلیدی‌ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود. برخی از مهم‌ترین این مهارت‌ها در بالا گفته شد. طراح برای پیشرفت و بازار کار بهتر باید بتواند مهارت‌های خود را دائماً ارتقا دهد.

یک طراح کاتالوگ در کجا کار می‌کند؟

طراح‌های کاتالوگ در دفاتر و استودیوهای گرافیکی کار می‌کنند. طراح بسته به میزان حرفه‌اش می‌تواند سابقه و رزومه پرباری برای خود تهیه کند. به همین میزان پیشرفت شغلی داشته باشد. پایون دیزاین از جمله استودیوهایی است که از طراحان حرفه‌ای و متخصص برای امور خود بکار گرفته است تا خدمات‌رسانی به مشتری با بهترین کیفیت انجام شود. یک طراح کاتالوگ اگر از مهارت‌های کافی برخوردار باشد می‌تواند با  طراح گرافیک  همکاری موفقی رقم بزند.

طراح گرافیک و طراح کاتالوگ می‌توانند در حوزه‌هایی چون  طراحی تبلیغات ، طراحی لوگو، طراحی هویت بصری و… با یکدیگر همکاری کنند.

چگونه طراح کاتالوگ شویم؟

برخی با شنیدن این موضوع که درآمد طراحی بسیار بالا است، علاقه‌مند به شغل طراحی کاتالوگ و یا طراحی گرافیک می‌شوند. برخی بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای و یا بدون هیچ ذوق و خلاقیت هنری پا به این عرصه می‌گذارند و نتیجه مطلوبی نمی‌بینند. طراح تا زمانی که ذهن خلاقی نداشته باشد، نمی‌تواند ایده و طرحی برای پیاده‌سازی داشته باشد. بهتر است قبل از هرچیزی به بررسی قالب طراحی کاتالوگ، پوشش جلد کاتالوگ یا فریم بندی طراحی کاتالوگ بپردازید.

روند پروژه طراحی کاتالوگ به چه صورت است؟

در یک پروژه طراحی نکات و مواردی شایان به ذکر است که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

در ابتدا کارفرما و طراح باید درباره نوع کاتالوگ و میزان استفاده از طراحی یا تصویرسازی و همچنین میزان به‌کارگیری محتوا به توافق برسند. سپس جنس و نوع کاغذی که می‌خواهند کاتالوگ روی آن چاپ شود را تعیین می‌کنند.

طراح می‌بایست طرحی اولیه از کاتالوگ طراحی کند و به کارفرما ارائه دهد. پس از تأیید کارفرما می‌تواند پیاده‌سازی طرح با سیستم را شروع کند و در تاریخ تعیین شده کار را تحویل کارفرما دهد.

اگر به دنبال یک طراح باسابقه در زمینه کاتالوگ می‌گردید سری به استودیو پایون دیزاین بزنید. طراحی کاتالوگ در زمینه تبلیغات تاثیر دارد در نتیجه خواستار زیادی خواهدداشت.

چگونه می‌توان طراح کاتالوگ حرفه‌ای پیدا کرد؟

نمونه کار و سابقه هر طراح نشان‌دهنده میزان کیفیت کار یک طراح است. شما می‌توانید از طراحان کاتالوگ استودیو پایون دیزاین برای طراحی کمک بگیرید.

طراح کاتالوگ از چه نرم‌افزاری استفاده می‌کند؟

نرم‌افزارهای طراحی بسیاری برای طراحی وجود دارد. تخصص هر طراح در نرم‌افزار متفاوت است؛ اما اغلب از فتوشاپ، ایلاستریتور و یا کورل برای طراحی استفاده می‌کنند.

اصول طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ چیست؟ به مجموعه عملیات و فرآیندهایی که به توسط طراح کاتالوگ برای پیاده سازی یک کاتالوگو انجام می‌شود، اصول طراحی کردن کاتالوگ گفته می‌شود. رعایت کردن این اصول در زمان ساخت کاتالوگ به شما این کمک را خواهد کرد که با هزینه کمتر و در مدت زمان کوتاه‌تر بتوانید طراحی اصولی کاتالوگ را پیش ببرید. چرا به طراحی گاتالوگ نیاز داریم؟

تهیه یک محصول یا خدمت به‌تنهایی بازدهی ندارد. یک محصول در بازار باید به‌درستی معرفی شود تا نتیجه مطلوب خود را به دست آورد. یکی از برترین روش‌ها برای تبلیغات با بازدهی بالا استفاده از کاتالوگ است.

استفاده از کاتالوگ باید اصولی و درست انجام شود. اگر کاتالوگی بدون تجربه و رعایت نکات طراحی شود درواقع هیچ سودی برای کسب‌وکار ندارد. در هر کسب‌وکاری برای طراحی کاتالوگ معرفی محصول کارفرما باید از یک طراح باتجربه کمک گیرد. طراح باید با اصول و نکات لازمه در طراحی آشنایی کامل داشته باشد. آن‌وقت خروجی کار صحیح و همراه با بازخورد مثبت صورت می‌گیرد

استفاده از این اصول، قطعا در قیمت طراحی کاتالوگ تاثیراتی خواهد داشت.

اصول طراحی کاتالوگ چیست؟

در حالت کلی به سلسله اقداماتی که برای طراحی و پیاده سازی اصولی یک کاتالوگ انجام می‌شود، اصول طراحی کاتالوگ گفته می‌شود.

استفاده از این اصول دشوار نیست فقط باید به‌درستی شناخته شده و بکار گرفته شود. برای استفاده از کاتالوگ در تبلیغات مهم‌ترین بخش، رعایت اصول طراحی کاتالوگ است. اصولی چون رعایت فهرست‌بندی، رنگ‌بندی، انتخاب فونت، سایز و قطع کاتالوگ و… در کاتالوگ باید بکار گرفته شود. تبلیغات یکی از مسائلی است که باید به آن اهمیت دهید.

نکاتی که در کاتالوگ استفاده می‌شود باعث خوانایی و فهم آسان کاتالوگ برای مخاطب می‌شود. قبل از پیاده سازی این نکات، باید به دنبال ایده طراحی کاتالوگ خود باشید. پس از پیدا کردن ایده موردنظر، می توانید به دنبال اصول پیاده سازی آن باشید.

تصاویری که در کاتالوگ استفاده می‌شود باید وضوح و کیفیت عالی داشته باشد. متنی که در کاتالوگ نوشته می‌شود باید فونت مناسب داشته و همخوانی با تصاویر داشته باشد. همچنین باید گفت رعایت اصول طراحی کاتالوگ حرفه ای باعث برندسازی و اعتبار نام در بین مخاطبان می‌شود.

نکات مهم در طراحی کاتالوگ

رعایت یک سری نکات در طراحی کاتالوگ ضروری است. هر طراحی موظف است این نکات را به‌درستی رعایت کند تا سبک اصلی کاتالوگ حفظ شود. نکاتی چون:

 • شناسایی مخاطب
 • محتوای دقیق
 • استفاده از عکس‌های باکیفیت
 • انتخاب رنگ و نوع فونت
 • انتخاب سایز و قطع کاتالوگ
 • انتخاب جنس کاغذ چاپ کاتالوگ

شناخت مخاطب هدف در اصول طراحی کاتالوگ

یکی از نکات مهم در طراحی کاتالوگ شناخت مخاطب آن است. در ابتدا باید مخاطبی که قرار است از کاتالوگ استفاده کند شناسایی شود. یعنی سلیقه و نوع نگاه او کاملاً در نظر گرفته شود. این روش باعث می‌شود کاتالوگ بهتر به دل مخاطب بنشیند و از نگاه‌کردن به آن لذت برده و در کنار آن با مفهوم کاتالوگ آشنا شود. کاتالوگ می تواند در حوزه های مختلف پیاده سازی شود.

تولید محتوای صحیح برای کاتالوگ

تولید محتوای صحیح به معنای استفاده از کلمات و مطالب مهم و کلیدی در کاتالوگ است. همچنین استفاده از اطلاعاتی که نیاز است مشتری کاملاً در جریان آن قرار گیرد در کاتالوگ الزامی است. درواقع کاتالوگ باید جامع و کامل باشد تا دیگر جای سؤالی برای مشتری وجود نداشته باشد.

عکس باکیفیت در کاتالوگ

عکس از موارد مهم و تأثیرگذاری در کاتالوگ است که استفاده از آن نباید فراموش شود. در طراحی کاتالوگ چه برای محصول یا خدمات باید عکس‌های مرتبط با موضوع یا از خود همان خدمت و محصول استفاده شود تا مخاطب در جریان روند کار قرار گیرد. عکس‌هایی که در کاتالوگ استفاده می‌شود باید دارای وضوح و کیفیت بالایی باشد تا نگاه مخاطب را آزرده نکند.

رنگ‌بندی و سبک فونت در کاتالوگ

رنگ‌شناسی از قواعدی است که طراح کاتالوگ باید آن را فرابگیرد. در یک کاتالوگ رنگ‌بندی آن اهمیت زیادی دارد. اگر ترکیب رنگ‌ها به‌درستی رعایت نشود کاتالوگ زیبایی خود را از دست می‌دهد. همچنین علاوه بر رنگ کاتالوگ، انتخاب فونت مناسب نیز حائز اهمیت است. فونت نباید زیاد بزرگ و یا کوچک باشد. خوانایی فونت در کاتالوگ مهم است، زیرا نباید مخاطب را سردرگم کند.

اهمیت سایز و قطع

یکی دیگر از اصول مهم در طراحی کاتالوگ سایز آن است. سایز کاتالوگ تعیین‌کننده قطع کاتالوگ است. این سایز بسته به نوع کاتالوگ و نظر کارفرما انتخاب می‌شود.

جنس مقوا در کاتالوگ

نوع کاتالوگ (معرفی محصول، تبلیغاتی یا خدماتی) در تعیین نوع کاغذ نقش دارد، زیرا محتوای کاتالوگ تعیین می‌کند جنس کاغذ آن براق یا مات باشد.

اهمیت رعایت اصول در طراحی کاتالوگ

اغلب شرکت‌ها یا سازمان‌ها به دنبال کاتالوگی هستند که در جذب مخاطب مؤثر واقع گردد. هر کارفرمایی می‌خواهد کاتالوگی برای کسب‌وکار خود فراهم کند تا میزان کیفیت در کار را به مشتری نشان دهد.

استفاده از اصول در طراحی یک کاتالوگ باعث رونق در کسب‌وکار می‌شود. مشتری اصلی‌ترین هدف در طراحی کاتالوگ به‌حساب می‌آید. توجه به سلایق و نیاز مشتری نیازمند به رعایت اصولی در طراحی است. طراح با استفاده از نکات و طراحی اصولی کاتالوگی ارائه می‌دهد که نتایج مطلوبی برای کارفرما به ارمغان آورد. هر حوزه ای اصول خاص خود را دارد. برای مثال اصول طراحی بروشور قطعا اصول دیگری دارد. کاتالوگ و بروشور با هم تفاوت هایی دارند.