ثبت سفارش در واتس آپ
ارتباط تلفنی با پشتیبانی

چاپ جعبه کرافت (box printing) در شیراز

چاپ جعبه کرافت (box printing)   در شیراز
با چاپ جعبه کرافت، سختی حمل‌و‌نقل و بسته‌بندی اجناس به حد قابل‌توجهی کاهش پیدا کرد. جعبه‌ها جهت جابه‌جایی هر نوع وسیله‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به‌همین دلیل ساخت و چاپ آن‌ها تمرکز و دقت زیادی را می‌طلبد.

از جمله پرمصرف‌ترین این جعبه‌ها، جعبه کرافت است که به دلیل مقاومت بالا طرفداران زیادی دارد.
جعبه‌های کرافت انتخاب شماره یک بسیاری از مشاغل هستند. مقاومت بالا و کیفیت خوب مواد اولیه، چاپ جعبه کرافت را در صدر چاپ جعبه‌های بسته‌بندی قرار داده است. در واقع با استفاده از جعبه کرافت است که بسیاری از حمل‌و‌نقل‌ها در هر شرایطی به‌بهترین نحو انجام می‌شود. در مقاله حاضر با چیستی و چگونگی چاپ این مدل  جعبه  بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کاغذ کرافت و چگونگی ساخت آن

همان‌طور که می‌دانید کاغذ از الیاف چوب ساخته می‌شود که به آن خمیر کاغذ می‌گویند. الیاف چوب حاوی سلولز و لیگنین است. لیگنین قابلیت نگه‌داشتن الیاف در کنار هم را دارد و کاغذی به‌نام کاغذ قهوه‌ای را تولید می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید، کاغذ به‌طور طبیعی دارای رنگ قهوه‌ای است.
در واقع کاغذ کرافت همان کاغذ اولیه سفید‌نشده، فاقد کلر و به‌رنگ قهوه‌ای است، که به‌دلیل عاری بودن از هرگونه ماده ترکیبی از جمله کربن مقاومت بالایی دارد. کاغذ کرافت معمولا در چاپ جعبه کرافت به‌طور مستقیم استفاده می‌شود و جعبه‌های مستحکمی را شکل می‌دهد.
سازگاری با محیط زیست از جمله ویژگی‌های منحصر‎به‌فرد این جعبه‌ها است. چاپ جعبه کرافت در سراسر دنیا صورت می‌گیرد و طرفداران خاص خود را دارد. در‌واقع به‌دلیل مزایای زیاد کاغذ کرافت می‌توان آن‌را از پرمصرف‌ترین مقواهای موجود جهت  چاپ جعبه  تبدیل نامید.

 

مزایای کاغذ کرافت را بشناسید

همان‌طور که گفته شد، مزیت‌های کرافت آن‌را به ماده اصلی در چاپ جعبه کرافت مقوایی تبدیل کرده است. مزایای این کاغذ را در ادامه بخوانید:
1. قابلیت بازیافت
چاپ جعبه کرافت به‌دلیل قابلیت بازیافت، از تیراژ بالایی برخوردار است. این جعبه‌ها 100% از مواد بازیافتی تشکیل شده‌اند. جعبه‌هایی که از مقوای کرافت ساخته می‌شوند پس از استفاده دوباره قابلیت بازیافت و ساخت مجدد را دارند. این نکته در چاپ جعبه کرافت مقوایی بسیار موثر بوده است.
2. عدم وجود هرگونه روکش
از آن‌جا که مقوای کرافت کمتر فرآوری شده است، بافت خشن و مستحکم‌تری آن‌هم بدون هرگونه لمینیت دارد. اما این ویژگی چه تاثیری در چاپ جعبه کرافت مقوایی دارد و چرا خوب است؟ پوشش‌ها و لمینیت‌ها فرآیند بازیافت را سخت می‌کنند؛ درحالی‌که مقوای کرافت فاقد این پوشش‌هاست و به‌راحتی قابل استفاده است.
3. پایداری و استحکام
مقوای کرافت از مقاومت بالایی در مقابل سایش و خراشیدگی برخوردار است. ارگانیک‌بودن مواد اولیه این مقوا آن را به‌ انتخابی قطعی در چاپ جعبه کرافت مقوایی تبدیل کرده است. این مقوا جهت انواع بسته‌بندی‌ها و جابه‌جایی استفاده می‌شوند.
4. ظاهر خاص و منحصربه‌فرد
شاید در اولین نگاه بافت خشن و زبر آن توجه‌تان را جلب نکند، اما همین ویژگی تبدیل به یک مزیت برای بسیاری از برندها تبدیل شده است. با به‌کارگیری ایده‌ای متفاوت در طراحی و بسته‌بندی این مقوا، به‌هنگام چاپ جعبه کرافت مقوایی به بهتر دیده شدن آن کمک خواهید کرد.

چرا از کاغذ کرافت استفاده می‌شود؟

شاید این سوال در ذهن‌تان ایجاد شود که چرا در چاپ جعبه کرافت مقوایی از کاغذ کرافت استفاده می‌شود و دلیل محبوبیت آن چیست؟ همان‌طور که گفته شد مقوا و کاغذ کرافت مزایای زیادی دارد، اما از مقرون‌به‌صرفه‌بودن صحبتی نشد. کم‌هزینه و مقرون به‌صرفه‌بودن این مقوا موجب شده است تا در چاپ جعبه به‌وفور مورد استفاده قرار گیرد.
به‌علاوه قابلیت این مقوا در پذیرش انواع طراحی آن‌را به این سطح از محبوبیت رسانده است. شما می‌توانید هر طرح و ایده‌ای را در زمان چاپ جعبه کرافت مقوایی پیاده کنید. امکان شخصی‌سازی‌کردن جعبه کرافت از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد آن است که در کم‌تر مقوا و کاغذی یافت می‌شود.

 

روش‌های چاپ جعبه کرافت مقوایی

قابلیت چاپ جعبه کرافت مقوایی به‌صورت رنگی یا سیاه و سفید آن را به مقوایی منحصر‌به‌فرد تبدیل کرده است. جهت چاپ روی جعبه کرافت از رنگ‌های متفاوتی می‌توان استفاده کرد که در این بخش به چهار مورد آن اشاره می‌شود:
1. چاپ رنگ مشکی روی جعبه کرافت
رنگ سیاه به‌معرفی زیادی نیاز ندارد و همه شما با این رنگ جذاب و منحصر‌به‌فرد آشنایی دارید. رنگ سیاه، یکی از اصلی‌ترین‌ها در چاپ جعبه کرافت مقوایی است. این رنگ در طراحی روی جعبه تاثیری شگفت‌انگیز را به‌دنبال خواهد داشت.
2. چاپ تمام رنگی جعبه کرافت
اگر به‌دنبال ظاهری 100 درصد طبیعی هستید، چاپ تمام رنگی روی جعبه کرافت بهترین گزینه است. در این روش الیاف کاغذ همچنان از طریق جوهر قابل مشاهده هستند و در عین حال به‌طور کامل زیر رنگ قرار می‌گیرند.
3. رنگ‌های زنده روی بستر کرافت+جوهر سفید
استفاده از جوهر سفید در زمینه جعبه کرافت، زیبایی و وضوح رنگ روی جعبه را بیشتر نشان می‌دهد. گاه در زمان چاپ جعبه کرافت مقوایی از جوهر سفید استفاده می‌شود تا هم بافت قهوه‌ای مقوا را مسدود و هم به جذب بهتر رنگ‌ها کمک کند. جوهر سفید به روش‌های مختلفی روی جعبه کرافت چاپ می‌شود و همه تولیدکنندگان کاغذ قادر به انجام این روش نیستند.