ثبت سفارش در واتس آپ
ارتباط تلفنی با پشتیبانی

طراحی بسته بندی محصول (packaging design) در شیراز

طراحی بسته بندی محصول (packaging design)  در شیراز
طراحی بسته بندی محصولات فرآیندی است که در آن طراح بسته بندی با ابزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور اقدام به ساخت یک باکس، جعبه، پاکت یا پک برای یک محصول خاص می‌کند.

طراحی بسته بندی چیست

بسته بندی چیست؟ طراحی پاکت محصول استفاده از تصویر، رنگ مواد، ساختار کلی، فونت، پایپوگرافی و تمامی مواردی است که یک محصول پکیج حرفه‌ای داشته باشد. در حالت کلی پکیجینگ ساخت محفظه‌ای است برای بازاریابی، محافظت، حمل و نقل بهتر، ماندگاری بیشتر و توزیع بهتر کالا است.

طراحی کردن پاکت به هنری گفته می‌شود که در آن طراح گرافیک با استفاده از دانش و تلاش خود سعی می‌کند یک بسته مناسب ایجاد کند.

جذابیتی که در طراحی جعبه به کار گرفته می‌شود، مشتری را به خود جذب می‌کند. به طور کلی پکیجینگ دیزاین (packaging design) یعنی به کارگیری هوش، خلاقیت، ابزارهای طراحی گرافیکی و… برای دیزاین انواع بسته و جعبه برای بازاریابی صحیح محصولات.

شرکت طراحی بسته بندی

شرکت پکیجینگ دیزاین پایون دیزاین با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طرحی پاکت محصول در حال حاضر به یکی  از شرکت‌های فعال طراحی و چاپ بسته محصول تبدیل شده است. سفارش آنلاین بسته بندی با پایون دیزاین را تجربه کنید.

طراحی جعبه تنها بر المان‌های گرافیکی چاپ شده بر روی محصول تمرکز ندارد، بلکه به شکل فیزیکی و متریال‌های استفاده شده نیز توجه دارد. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ برای دیزاین بسته‌بندی محصولات خود از کمک آژانس‌های تبلیغاتی و طراحی استفاده می‌کنند. چگونه می‌توانیم بهترین شرکت طراحی بسته‌بندی را انتخاب کنیم؟

کیفیت انجام کار و سرعت تحویل پروژه تنها مواردی نیستند که باید در انتخاب بهترین شرکت طراحی مد نظر داشته باشید. بلکه باید به نحوه ارتباط با مشتری و پاسخگویی مناسب نیز توجه داشته باشید. برای اینکه از کیفیت کار یک مجموعه طراحی اطمینان کافی حاصل کنید بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

درباره سوابق و تجربه‌های کمپانی بسته‌بندی سوال کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید برای انتخاب بهترین شرکت طراحی جعبه مد نظر داشته باشید سوابق و تجربیات طراحان است. این که این شرکت پکیجینگ به  قوانین بسته بندی  آشنا باشد و آن را رعایت کند مورد مهمی است. 

از مشتریان شرکت طراح بسته محصول سوال کنید

تجربه مشتریان پیشین از خدمات شرکت مورد نظر است. همانطور که گفته شد نحوه پاسخگویی به مشتری و پشتیبانی طراحان نیز عامل مهمی است که باید مد نظر داشته باشید.

بررسی نمونه کارهای شرکت سازنده جعبه محصول

توجه به نمونه کارهای شرکت می‌تواند دید مناسبی از کیفیت و سبک کار طراحان به شما دهد. بسیاری از شرکت‌های معتبر طراحی نمونه کارهای پیشین خود را بر روی وبسایت یا دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند تا مشتریان بتوانند به راحتی آن‌ها را ارزیابی کنند.

طراحی و بسته بندی محصولات

بسته‌بندی مناسب می‌تواند اولین چیزی باشد که مشتریان را جذب می‌کند. علاوه بر این بسته‌بندی می‌تواند حمل و نقل و همچنین حفاظت از محصول را آسان‌تر کند. با پیشرفت سریع تکنولوژی در در زمینه‌های مختلف به ویژه صنعت چاپ و کاغذ، محدودیت‌های پیشینی که برای طراحی ظاهر فیزیکی بسته‌ها وجود داشت از میان برداشته شد. به گونه‌ای که امروزه می‌توان هرگونه بسته‌بندی با هر شکل و ظاهری را به چاپ رسانید. از جمله فاکتورهای مهمی که باید در طراحی بسته‌بندی محصولات به آن‌ها توجه داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلاقیت در ساخت بسته بندی

بسته‌بندی به دلیل ارسال پیام تولیدکنندگان به مصرف‌کنندگان بدون هیچگونه واسطه به عنوان فروشنده خاموش شناخته می‌شود. مهم‌ترین هدف از طراحی بسته‌بندی جلب نظر مخاطب و تشویق وی به خرید محصول است که معمولاً با استفاده از المان‌های گرافیکی و طراحی زیبا و خلاقانه انجام می‌شود.

محصولاتی که از بسته‌بندی جذاب‌ و خلاقانه‌ای برخوردار هستند می‌توانند نظر مشتریان بیش‌تری را به خود جلب کرده و فروش بهتری داشته باشند. وجود تکنولوژی پیشرفته و کمک طراحان باتجربه، همگی به تولیدکنندگان برای تولید محصولی خلاقانه که بتواند در اولین نگاه توجه همگان را به خود جلب کند کمک می‌کنند.

استفاده از علامت تجاری مجموعه  

لوگو مهم‌ترین جزء از هویت بصری یک برند است که می‌تواند ارزش‌ها و اهداف یک مجموعه را به مخاطبان نشان دهد. استفاده از لوگوی حرفه‌ای و جذاب می‌تواند علاوه بر افزایش آگاهی مشتریان درباره برند مورد نظر، به فروش بیش‌تر محصولات نیز کمک کند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که در طراحی بسته‌بندی محصولات حتماً از لوگو مجموعه نیز استفاده شود.

استفاده از لوگو باید به گونه‌ای باشد که بتواند تا حد ممکن خصوصیات محصول بسته‌بندی شده را بیان کرده و هماهنگی بیش‌تری میان محصول و بسته‌بندی آن ایجاد کند. معمولاً شکل و ترکیب رنگی لوگو با بسته‌بندی محصول نیز هماهنگ خواهد بود.

رعایت سادگی در پکیجینگ دیزاین

برخی تصور می‌کنند که استفاده از طرح‌های شلوغ می‌تواند توجه افراد بیش‌تری را به خود جلب کند. این در حالی است که طرح‌های شلوغ به هیچ وجه خوشایند مشتریان نبوده و آن‌ها را سردرگم خواهد کرد. استفاده از طرح‌های شلوغ و درهم می‌تواند نتیجه عکس در میزان فروش محصولات داشته باشد. بهتر است در طراحی بسته‌بندی سادگی و هماهنگی المان‌های به کار گرفته شده به خوبی رعایت شوند. علاوه بر این درج تمام اطلاعات لازم درباره محصول نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

صداقت در درج مشخصات بسته بندی 

حتما شما نیز تا کنون محصولاتی را مشاهده کرده‌اید که شکل چاپ شده بر روی بسته‌بندی آن‌ها هیچ شباهتی به خود محصول نداشته است. متاسفانه برخی از کسب و کارها برای جذب مشتریان بیش‌تر و افزایش فروش خود تصاویری را بر روی بسته‌بندی درج می‌کنند که هیچ شباهتی به محصول واقعی ندارد. واضح است که خریداران با باز کردن بسته‌بندی و مشاهده محصول ناامید می‌‌شوند.

اگر محصول خود را چندین برابر بهتر از آنچه که هست نمایش دهید در واقع مشتریان و مخاطبان خود را فریب داده‌اید و در نهایت آن‌ها را از برندتان دلگیر خواهید کرد. این موضوع در نهایت به خراب شدن تصویر ذهنی مشتریان و کاهش شدید فروش منتهی می‌شود. مصرف‌کنندگان ترجیه می‌دهند محصولی ساده و معمولی را که صداقت بیش‌تری دارد خریداری کنند. البته اگر می‌خواهید محصول خود را تنها کمی بهتر و زیباتر نمایش دهید هیچ مشکلی نخواهد بود؛ اما در این کار باید حد و مرزها را به خوبی رعایت کرده و رفتاری صادقانه را پیش بگیرید.

بسته محصوب را شاد و طنز آلود کنید

در طراحی بسته‌بندی محصولات خود از کمی طنز و المان‌های بامزه استفاده کنید این کار را دریغ نکنید. جعبه‌های بامزه در عین سادگی بسیار دلنشین هستند و موجب جذابیت بیش‌تر محصول می‌شوند. استفاده از المان‌های طنز نه تنها برای محصولات کودکان، بلکه در بسته و جعبه محصولات بزرگسالان نیز نتایج مطلوبی به دنبال خواهد داشت. البته بهتر است پیش از آن نوع محصول و روحیه مخاطبان آن را نیز مد نظر داشته باشید.

باز شدن آسان در بسته بندی طراحی شده

آخرین نکته‌ای که بهتر است در طراحی بسته‌بندی محصول به آن توجه شود باز شدن آسان بسته است. طراحی بسته‌بندی که در عین زیبایی و جذابیت به راحتی باز شده و محصول را در اختیار مشتری قرار دهد می‌تواند احساس امنیت و راحتی را به مصرف‌کننده منتقل کند.

اگر پاکت محصول شما حساس و ضعیف به نظر برسد این احساس به مخاطب القا می‌شود که محصول درون آن آسیب دیده و از کیفیت کافی برخوردار نیست. بهتر است بسته‌بندی شما به گونه‌ای باشد که بدون کمک گرفتن از هیچگونه وسیله جانبی به راحتی باز شود. توصیه می‌شود که درطراحی و ساخت بسته‌بندی محصولات هیچگاه کاربردی بودن را فدای زیبایی نکنید.

سفارش طراحی بسته بندی

در قفسه‌های فروشگاه‌ها انواع گوناگونی از هر محصول با بسته‌بندی‌های گوناگون وجود دارد. هر یک از شرکت‌های تولیدکننده این محصولات در تلاشند با روشی مقرون به صرفه کالای خود را بیش‌تر به فروش رسانند. بسته‌بندی منحصر به فرد و جذاب محصولات می‌تواند روشی عالی برای این کار باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها بودجه‌ای مخصوص جهت سفارش طراحی بسته‌بندی برای محصولات خود در نظر می‌گیرند.

پیش از سفارش ساخت بسته بندی

پیش از آنکه بسته‌بندی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و  قرارداد بسته بندی  ببندید، باید به چند پرسش مهم درباره کسب و کار و محصولات خود پاسخ دهید:

 • چه محصولی را می‌فروشید؟

چه چیزی را به مشتریان عرضه می‌کنید؟ آیا کالای شما بزرگ است یا کوچک؟ آیا کالایتان مقاوم است یا ظریف و شکننده؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند درک مناسبی از نوع بسته‌بندی و اولین قدم برای سفارش دیزاین آن باشد. به طور مثال اگر کالای تولیدی شما ظریف و شکننده است، باید از بسته‌بندی محکم و مقاومی استفاده کنید که بتواند به خوبی از کالا محافظت کند. اگر محصول شما شکل متعارفی ندارد، نمی‌توانید از بسته‌های آماده برای آن استفاده کنید و باید یک بسته‌بندی اختصاصی طراحی کنید.

 • محصول خود را به چه کسانی عرضه می‌کنید؟

طراحی و دیزاین بسته‌بندی محصولات برای افزایش فروش و تبلیغات موثر است. در واقع شخصی که تلاش دارید متقاعد کنید مشتریان شما هستند. به همین دلیل هم بهتر است پیش از شروع پروژه بسته‌بندی، ابتدا علایق و خصوصیات مشتریان خود را بشناسید. مشتریان شما بیش‌تر خانم‌ها هستند یا آقایان؟ کالای شما مخصوص بزرگسالان است یا کودکان؟ آیا مشتریان شما به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند؟ مشتریان شما از قشر مرفه هستند یا بودجه مشخصی برای خرید کالاهای مورد نیاز خود دارند؟

 • محصول خود را چگونه به مشتریانتان عرضه می‌کند؟

روش‌های گوناگونی برای عرضه محصولات به مشتریان وجود دارد. اگر کالای خود را در بوتیک یا فروشگاهی بزرگ به فروش می‌رسانید باید از یک بسته‌بندی جذاب، زیبا، و تجملی استفاده کنید تا نگاه مشتریان در کنار انبوهی از محصولات دیگر رقیبان به آن جذب شود. اما اگر قصد دارید محصول خود را به صورت اینترنتی به فروش رسانید باید از بسته‌بندی مطمئن استفاده کنید تا کالا درون آن آسیبی نبیند.

برای ثبت سفارش طراحی و ساخت بسته بندی به چه اطلاعاتی نیازی است؟

برای ثبت هر سفارشی باید اطلاعاتی را از پیش آماده کرده و در اختیار طراح قرار دهید.  اگر قصد  سفارش طراحی بسته بندی زعفران  دارید، دریافت مشاوره می‌تواند به شما برای دریافت این اطلاعات کمک کند. دیزاین بسته‌بندی محصولات نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. برخی از این اطلاعات عبارت است از:

انتخاب بهترین بسته‌بندی 

با نگاهی مختصر به صنعت بسته‌بندی می‌توانید طیف وسیعی از انواع بسته‌بندی‌ها را مشاهده کنید که هر یک برای کالای خاصی مناسب بوده و مزایای مخصوصی دارند. برای انتخاب بهترین بسته‌بندی باید پیش از هر چیز نوع کالای خود را در نظر داشته باشید. اگر کالای شما مایع است ممکن است با گزینه‌های کم‌تر و محدودتری برای بسته‌بندی آن مواجه باشید. بهتر است اجازه ندهید که این محدودیت جلوی قوه خلاقیت شما را بگیرد. البته معمولاً طراحی بسته‌بندی با شکلی خاص به هزینه بیش‌تری احتیاج خواهد داشت؛ اما می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی به دنبال داشته باشد.

علاوه بر این بهتر است به عملکرد و نوع بسته‌بندی رقیبانتان نیز توجه داشته باشید. اگر بتوانید از بسته‌بندی‌های خاص‌تری استفاده کنید در واقع خود را از رقیبان جدا کرده و متمایز ظاهر می‌شوید. در انتها باید بودجه خود را نیز برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین بسته‌بندی در نظر داشته باشید. بهتر است نوع بسته‌بندی را با بودجه خود و سلایق مشتریانتان متناسب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.   

نظر مخاطبان در رابطه با بسته جعبه محصول

پیش از آنکه بخواهید بسته‌بندی مورد نظر خود را به مرحله اجرا برسانید، بهتر است نظر سهامداران و افرادی که هیچ شناختی از برند شما ندارند را جویا شوید. گاهی افرادی که اطلاعاتی درباره محصول و برند شما ندارند می‌توانند به نکاتی پی ببرند که شما هیچگاه به آن‌ها توجه نکرده‌اید. سعی کنید با پرسیدن سوالات هدفمند به میزان موفقیت خود در طراحی بسته‌بندی پی ببرید. اگر متوجه ضعف‌هایی در بسته‌بندی خود شدید می‌تواند مجددا به مراحل قبلی برگشته و این ضعف‌ها را بهبود دهید. فرض کنید که ما یک  بسته بندی خشکبار  طراحی کرده‌ایم، بازخورد افراد می‌تواند کمک کننده باشد. 

شناسایی لایه‌ها برای ساخت بسته محصول

پیش از آنکه به سراغ سفارش دیزاین بسته‌بندی محصول خود روید باید درباره  لایه‌های بسته‌بندی  بدانید.

پکیجینگ برای محصولات اینترنتی و فروش حضوری

در پاکت کردن محصولات فروش حضوری جلوه زیبا اهمیت بیشتری دارد چرا که بخش بزرگی از حمل و نقل محصول بر عهده مصرف کننده است و پس از خرید مصرف کننده محصول را اصولا به سلامت به مقصد دلخواه خود می‌برد. در بسته بندی محصولات فروش اینترنتی باید توجه داشت که به دلیل نیاز به حمل و نقل محصول توسط شرکت‌های ارسال محصول مثل پست، تیپاکس و… نیاز است که استحکام و قوی بودن کارتن در اولویت اولیه قرار بگیرید.

همچنین از خاطر نبرید که اگر تمام محصول شما قرار است به یکی از این دو روش به فروش برسد توجه کردن به این نکته می‌تواند از مشکلات بسیاری جلوگیری کند. این که محصول شما در یک فروشگاه خاص به فروش می‌رسد یا در فروشگاه‌های مختلف می‌تواند حتی در نوع پکیج و همچنین ظاهر بسته محصول تغییراتی ایجاد کند. توجه به قوانین دیزاین پاکت محصولات در کشور مقصد محصول از دیگر مواردی است عدم توجه به آن می‌تواند ضررهای بسیاری را برای شما و همچنین مجموعه صادر کننده محصول به بار آورد.

سفارش آنلاین دیزاین بسته بندی 

نیاز به سفارش آنلاین بسته بندی دارید؟ شرکت دیزاین گرافیک پاکت محصول پایون دیزاین واقع در شیراز آماده ارائه انواع  بسته بندی در شهر شیراز  به شما همراهان گرامی است. اگر نیاز به اطلاعات در رابطه با  گسترده بسته بندی  دارید با ما تماس بگیرید.

چرا سفارش طراحی پکیج محصولات در مجموعه پایون دیزاین؟ یک به یک می‌شماریم! دیزاین کاور محصولات و ارائه باکس در بهترین حالت ممکن نیاز به تخصص و تجربه بالا دارد. ارائه نمونه‌ کارهای مختلف برند پایون دیزاین در حوزه ساخت جعبه نشان از کیفیت کاری بالا و همچنین اعتماد برندهای بزرگ به شرکت پایون دیزاین است. تحقیق و بررسی مداوم و گرفتن بازخورد از پروژه‌های دیزاین پاکت قدیمی همگی باعث شده است که پایون دیزاین توانایی ارائه بسته بندی‌های خلاقانه و حرفه‌ای را دارا باشد. در زیر به چند ویژگی برند پایون دیزاین در طراحی پرداخته‌ایم.

 1. صرفه جویی در زمان (طراحی باکس محصول فوری)
 2. صرفه جویی در هزینه
 3. عدم نیاز به پیگیری شما
 4. طراحی حرفه‌ای و اصولی کارتن
 5. 99 درصد رضایت مشتریان قبلی
 6. حفظ اطلاعات شما نزد استودیو
 7. فروش بیشتر محصول

مراحل طراحی بسته بندی

برای داشتن یک طراحی حرفه‌ای نیاز داریم که مراحل ساخت بسته بندی را به خوبی بدانیم. از  ایده‌ بسته بندی  گرفته تا دیگر موارد را در ادامه بیان خواهیم کرد.

 1. بریف تولید کار طراحی

اولین قدم برای ساخت یک جعبه حرفه‌ای برای محصول مشتری، به دست آوردن اطلاعات است. عموما طراح با استفاده از یک بریف گرافیک، روند جمع آوری اطلاعات را انجام می‌دهد.

 1. شناخت محصول

شناخت اصولی و مناسب محصول یکی از اقداماتی است که هر گرافیک‌کار باید آن را قبل از پیاده سازی بسته محصول انجام دهد. استفاده از محصول، پیدا کردن چالش‌های محصول و همچنین نقاط قوت محصول از آن دست مواردی است که باید به خوبی قبل از ایده پردازی برای ساخت جعبه محصول به آن توجه کافی داشت.

 1. نگاه به دیگر رقبا

این که از ایده‌های رقبای محصول به خوبی آگاه و شناخت داشته باشید به شما کمک خواهد کرد که بدون چالش و مشکل، بتوانید طراحی را شروع کنید، عدم شناخت رقبا و ایده‌هایی که برای محصول و بسته محصول پیاده کرده‌اند می‌تواند فروش محصول شما را و همچنین روند طراحی جعبه محصول را با چالش رو به رو کند.

 1. خریدار و اطلاعات خریدار

آگاهی کامل از خریداران و مشتریان محصول به طراح کمک خواهد کرد که طرحی منطبق بر اساس مشتری ایجاد کند، محصولی را در نظر بگیرید که جامعه هدف مشتریانش خانواده‌های با میزان درآمد متوسط است. طراحی بسته محصول لاکچری برای این نوع از محصول می‌تواند تمامی مشتریان این محصول را از خرید منصرف کند. توجه به نوع مشتری، نوع فرهنگ، کیفیت کاری مورد نظر، میزان درآمد و مواردی از این قبیل باعث می‌شود که طراحی درست و اصولی پیاده شود.

 1. ایده پردازی و اتود زدن

در این مرحله از طراحی جعبه محصول، نوبت به ایده پردازی و شروع روند اتود زدن اولیه برای محصول می‌شود.

 1. اجرای بسته

پس از طی شدن مراحل بالا برای ساخت باکس، مرحله اجرای بسته شروع خواهد شد. در این مرحله، طراح با اطلاعات بالا شروع می‌کند به پیاده سازی یک پاکت مناسب و حرفه‌ای.

 1. چاپ و تولید بسته محصول

مرحله  چاپ بسته بندی  از آن دست مراحل حساس و خاص در مراحل طراحی کاور است که اگر به خوبی به آن توجه نشود، می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری به کسب و کار شما بزند. کوچیک‌ترین اشتباه در روند چاپ می‌تواند کل محصول و بسته را زیر سوال ببرد. عموما همکاری داشتن با چاپخانه‌های سراسر ایران و داشتن دانش چاپ به شما کمک خواهد کرد که مشکلی در روند چاپ پیش نیاید.

 1. بازخورد و دریافت فیدبک

با چاپ مرحله‌های ساخت جعبه تمام نمی‌شود و آخرین مرحله از مراحل پیاده سازی جعبه محصول، مرحله دریافت بازخورد و فیدبک هنوز باقی خواهد ماند. در این مرحله باید پس از گذشت چند ما از تحویل کار، از کرفرما و در صورت امکان از مشتریان بخواهید که حس و تجربه خود در زمان ایجاد محصول و بسته بندی محصول را برایتان شرح دهند.

طراح بسته بندی

طراح بسته بندی به معنای شخصی است که مدیریت طرح و تولید پکیج برای محصولات را به عهده دارد. این شخص می تواند شامل طراحان صنعتی، طراحان باکس، مهندسان مدیریت جعبه محصول و کارشناسان بسته بندی باشد.

طراح بسته بندی (Packaging designer) چه کسی است؟ طراح بسته بندی به شخصی گفته می‌شود که فرآیند طراحی و ساخت جعبه محصول را پیگیری می‌کند. یک طراح پک محصول وابسته به آن که چه مهارت‌‌هایی دارد، قیمت دیزاین کاور محصولات را می‌تواند متفاوت در نظر بگیرد.

شخص طراح کاور وظایف و مهارت‌‌هایی باید داشته باشد که به واسطه‌ی آن بتواند به بهترین نحوه پکیجینگ را پیاده سازی کند.

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر کار پکیج انجام می‌دهند، یک شرکت طراحی کاور محصول باید توانایی این را داشته باشد که با استفاده از طراحان حرفه‌ای کارتن خود کار پکیج را به صورت حرفه‌ای پیش ببرد.

طراح باکس یا فرد پکیجینگ دیزاینر به شخصی گفته می‌شود که کار و فرآیند ساخت جلد محصول را به صورت حرفه‌ای برای یک محصول انجام می‌دهد. شخص طراح جعبه باید به مهارت‌های گوناگونی مسلط باشد که از جمله این مهارت‌ها می‌توان به آشنایی با رنگ‌ها، آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی و… اشاره کرد.